Лечение пульпита

Лікування пульпіту

Пульпіт

pt5

Чи знайома Вам ситуація, коли під дією очікуваного дискомфорту від лікування зубів ми все далі відкладаємо візит до стоматолога? Ось і зуб уже ніби перестав реагувати на солодке чи холодне, і взагалі вже нічого не турбує, і роботи раптом навалилося… І ось, у самий невідповідний, у найнесподіваніший момент, біль у зубі стає нестерпним, і Ви кидаєте всі справи, і біжіть до нього – рятівника-стоматолога. І чуєте його вердикт: «Та у вас пульпіт…»

Пульпіт – це запалення нервово-судинного пучка зуба. Часто цей пучок називають просто “нервом”, але його наукова назва – пульпа, від нього і походить назва захворювання.

Причини пульпіту

pt4

Найчастіша причина виникнення пульпіту – це ускладнення карієсу, коли тверді тканини зуба руйнуються настільки глибоко, що мікроорганізми, що неминуче перебувають у каріозній порожнині, викликають запалення пульпи. Також інфекція може потрапити і з боку кореня кровоносних судин, хоча це зустрічається вкрай рідко, або бути наслідком травми зуба.

Симптоми пульпіту

Залежно від тривалості хвороби, пульпіти поділяють на гострі та хронічні. Симптоми цих станів відрізняються.

Основною ознакою гострого пульпіту є дуже сильний біль, що поширюється по всій половині голови, де розташований причинний зуб. Характерно, що біль посилюється ввечері та вночі, і періодично стихає і виникає знову. Причинний зуб дуже чутливий практично до всіх подразників, причому після того, як подразник усунений, біль не тільки не зникає, а й посилюється.

pulpit

Якщо в гострому періоді не проводиться лікування, то пульпіт перетворюється на хронічну форму. Хронічний пульпіт може протікати безсимптомно, може спостерігатися біль, що посилюється від гарячого і заспокоюється від холодного, може утворитися поліп пульпи (розростання зміненої запаленням тканини пульпи). Як правило, хворі скаржаться на неприємний, гнильний запах із рота. Якщо і ці ознаки залишити поза увагою, можливо чи загострення хронічного пульпіту (симптоми, як із гострому), або запалення перетворюється на кісткові структури щелепи.

Для уточнення діагнозу лікар може провести електродіагностику життєздатності пульпи та рентгенівський знімок.

Профілактика пульпітів

Як було зазначено, головна причина виникнення пульпіту – ускладнення карієсу, тому основним заходом профілактики є своєчасне лікування карієсу. Для цього необхідно привчити регулярно відвідувати стоматолога з метою профілактичних оглядів. Тоді всі стоматологічні захворювання будуть виліковані на ранніх стадіях, а це набагато приємніше і дешевше!

Лікування пульпіту

Симптоматика пульпіту може бути схожа на симптоми інших захворювань (таких, як, наприклад, періодонтит, невралгія трійчастого нерва та ін) тому самодіагностика та самолікування неприпустимі. Самостійно Ви можете прийняти лише знеболюючий препарат (наприклад, Анальгін, Пенталгін, Кеторол, Кетанов) і відправитися до лікаря, який і призначить адекватне лікування.

Стоматологи нашої клініки лікують пульпіт та інші хвороби зубів. Не витрачайте даремно часу, записуйтесь на прийом і будьте здорові!