Реставрация зубов

Художня реставрація

Художня реставрація

hudozhestvennaja-restavracija-zubov

Художня реставрація зубів здатна зробити посмішку пацієнта не тільки такою, якою вона колись була, а й такою, якою хотілося б.

З ремесла стоматологія поступово перетворилася на мистецтво. Ще нещодавно стоматологи в основному займалися лише лікуванням, а сьогодні природне бажання людей стати красивішим, змушує їх пред’являти підвищені естетичні вимоги до стоматологічного лікування, тому лікарі потребують більш тонкої, майже ювелірної роботи. Перш ніж змоделювати коронку зуба в ротовій порожнині пацієнта, стоматолог повинен зробити точний розрахунок роботи, значення мають всі деталі.

Особливості художньої реставрації

Особливість художньої реставрації в тому, що зуби, що відновлюються цим методом, піддаються мінімальному препаруванню, тобто забираються тільки нежиттєздатні тканини в області дефекту. Наприклад, для того, щоб поставити штучну коронку, доводиться обточувати всі поверхні зуба, а іноді, за показаннями, і депульпувати. Художня реставрація у багатьох випадках дозволяє зберегти зуби живими. Метод реставрації більш гуманний як до наших зубів. Крім того, цей метод дозволяє скоротити кількість відвідувань лікаря-стоматолога..

Можливості художньої реставрації

Художня реставрація дає можливість:
• не лише ліквідувати сліди карієсу на передніх зубах, а й відновити складну анатомічну форму жувальної групи зубів;
• приховати дефекти емалі (наприклад, ерозію емалі або клиноподібний дефект);
• знову набути втраченого внаслідок сколу або травми зуба, відновивши його початковий колір, блиск і неповторність форми.

21_1

Крім того, художня реставрація дозволяє змінити форму зубів (наприклад, зробити їх ширшими або, навпаки, вузькими, а також укоротити або подовжити їх). Завдяки цьому способу можна позбутися щілин між зубами. Крім того, відомо, що з віком зубний край стирається, тому подовження різців на 1 – 2 мм допоможе візуально омолодитися. Також за допомогою цього методу можна виправити положення зуба (висунути його вперед або, навпаки, забрати в глибину), змінити колір зуба, якщо інші методи відбілювання протипоказані. Це необхідно, якщо один із зубів (або навіть декілька) стали відрізнятися за тоном від сусідніх, що нерідко буває після неякісного пломбування, прийому ліків (наприклад, тетрациклінові зуби) або внаслідок гормональних змін. Але не слід думати, що реставрація — це заміна ортопедичного чи ортодонтичного лікування.

На сьогодні ці три напрями в стоматології «працюють» разом на благо пацієнта.

102