протезироване зубов: безметалловая керамика

Безметалева кераміка

t0tjh0pj

Безметалова кераміка – це сучасний вид протезування зубів, який успішно вирішує проблеми естетики зубів. Безметалові конструкції раніше виготовлялися із спеціальної особливо міцної кераміки без додавання металевого каркасу, що надає остаточній конструкції необхідного естетичного вигляду.
Але розвиток цього напряму не стоїть дома. На сьогоднішній день у практиці стоматологів-ортопедів вже добре відома технологія протезування на каркасах з оксиду, правильніше діоксиду цирконію, виготовлених методом комп’ютерного фрезерування (технологія CAD/CAM). З такої безметалової кераміки виготовляють коронки (тут зуб обробляється повністю), вініри (обробляється лише передня частина зуба), так звані керамічні вкладки та накладки (інлей, онлей, оверлей, пінлей)

Переваги безметалової кераміки.
1. Немає металевого каркаса при цьому застосовується досить міцна основа з оксиду цирконію. Ця технологія дозволяє вирішувати проблеми передніх зубів. Зовні така коронка нічим не відрізняється від живого зуба.
2. Дозволяє виготовляти протези. Ця технологія на сьогоднішній день названа провідними стоматологами світу найбезпечнішою та переважною. Кераміка – матеріал інертний, він не впливає на навколишнє середовище. Таким чином, безметалова кераміка не завдає шкоди організму людини. Коронки з безметалової кераміки виготовляються строго відповідно до форми та кольору зубів пацієнта..

bezmet12

3.

За естетичними властивостями дуже схожа на справжній зуб, що має той самий ступінь заломлення світла, що й емаль зуба. Зовнішньо коронка, виготовлена ​​з безметалової кераміки, завжди з урахуванням індивідуальних особливостей природних зубів пацієнта, навіть для висококваліфікованого фахівця – стоматолога анітрохи не відрізняється від живого зуба пацієнта. Так що з косметичної точки зору безметалова кераміка – це ідеальний матеріал для моделювання зуба. Однак, необхідно нагадати, що практичність у використанні важлива не менше ніж краса. Ще зовсім недавно вважалося, що коронки з безметалової кераміки можна ставити тільки на передні зуби, тобто використовувати її можна було швидше з естетичних міркувань. Зараз, завдяки технології CAD/CAM та оксиду цирконію, естетику можна поєднати з міцністю, адже за міцністю цирконієві коронки нічим не відрізняються від металокерамічних, тому можна протезувати не тільки передні зуби, але й жувальні, до того ж, можна виготовляти мостоподібні протези. Естетика при протезуванні зубів з використанням коронок із оксиду цирконію (діоксиду цирконію) очевидна:
• Каркас коронки з оксиду цирконію – білий і має природну прозорість.
• Вперше підбір кольору здійснюється не лише на рівні керамічного покриття, але й на рівні каркасу. Це дозволяє уникнути ефекту просвічування металу.
• Для облицювання протезу використовується кераміка різних фірм-виробників, призначена безпосередньо для цирконію, що має світлопроникність, напівпрозорість, широку гаму кольорових відтінків. Це дозволяє створити коронки, які не відрізняються від природних зубів.

.

6-пресс керамика

4. Абсолютно нешкідлива для організму. Оксид цирконію є гіпоалергенним матеріалом, і у питанні біосумісності значно перевершує будь-які сплави, включаючи золото. Сприятливі клінічні результати підтверджені гістологічними дослідженнями: після піврічного контакту з керамікою на основі оксиду цирконію в ротовій порожнині не виявлено жодних патологічних змін.

5. Довговічність та зручність:
• Товщина каркасу з оксиду цирконію – всього 0.4 мм. Це дозволяє проводити мінімальне препарування зубів, а самі коронки значно легше, ніж металокераміка..
• На відміну від металу оксид цирконію не деформується з часом..
• Міцність оксиду цирконію перевищує міцність металу. Як наслідок, термін служби таких коронок збільшується.
• Висока міцність дозволяє створювати не тільки поодинокі безметалові коронки, а й протяжні мостоподібні протези, і навіть встановлювати такі коронки на імпланти у поєднанні з керамічними абатментами.

В області встановлених коронок на каркасі з оксиду цирконію немає рецесії ясен з появою чорного обідка, як із протезуванні металлокерамическими коронками.
На період виготовлення постійних конструкцій пацієнту можуть поставити тимчасову коронку (тимчасовий протез), який приховає дефект, і пацієнт ніколи не відчуватиме труднощів у спілкуванні

.

3_600