строение зуба фото

Лікування періодонтиту

Лечение периодонтита фото

Лікування періодонтиту завжди зводиться до того, щоб усунути запалення в області верхівки кореня зуба. За своєю суттю періодонтит – це запущений пульпіт зубів. Спочатку давайте розберемося, що таке періодонтит.

Поняття та форми періодонтиту

Періодонтит – це таке захворювання у стоматології, яке вражає сполучну тканину між кісткою лунки, в якій розташований зуб, та цементом його кореня. Хвороба може розвинутись завдяки різним факторам – це потрапляння інфекції, внаслідок запущеного пульпіту (якому передував запущений карієс), травми або внаслідок застосування сильнодіючих ліків.

Періодонтит практично ніколи не виникає як первинний процес. Це ускладнення хронічного запалення пульпи зуба або як результат недобросовісного лікування.

Форми періодонтиту за перебігом процесу:

  1. Гостра. Симптом – сильний біль, який не перестає і посилюється при накушуванні або просто при торканні зуба. Помітний набряк ясен. Пацієнт відчуває тиск зуба на кістку.
  2. Хронічна немає чітких прояви. Пацієнти зазначають, що зуб якийсь час хворів, потім заспокоївся. На яснах може з’явитися свищ.
  3. Загострена хронічна – схожа на гостру, тільки загострення були вже давно, зуб темніший, спостерігається свищ на яснах і зуб може бути трохи рухливим.

Процес лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту – досить складний процес. Адже часто зуб уже врятувати неможливо. Уся проблема у гнійному, що утворюється в зубі. Навіть при ретельному лікуванні не можна дати гарантії, що хвороба знову не повернеться. Лікар робить так, щоб він вийшов через канал зуба назовні. Якщо гній знайде собі шлях через ясна і кістки, то свищеві ходи ще дуже довго гояться. Для сприятливого результату необхідно очистити корінь зуба від запаленої пульпи. Потім проводять антисептичне лікування тканин навколо зуба, внутрішньо закладаються ліки, зуб пломбується тимчасовою пломбою терміном на тиждень або навіть довше. В окремих випадках можуть бути призначені антибіотики. Після повного лікування лікар ставить постійну пломбу. При запущеному хронічному періодонтит, коли коронкова частина зуба сильно зруйнована, можливо знадобиться коронка або реставрація зуба. Якщо через деякий час хвороба розвинулася знову, то краще видалити зуб, щоб унеможливити поразку сусідніх. В результаті лікування біль вщухає у найближчі пару днів.

Рекомендується в перші дні знизити жувальне навантаження на зуб.